תעשיית היין הישראלית

תעשיית היין הישראלית

כיום, בישראל יש כמאה יקבים ויותר, אך רק כשלושים מהם באמת מאפיינים את תעשיית היין הלאומית. מעל 75,000 דונמים של גפנים המניבים מעל 50,000 טונות של ענבים. יקבים כמו דומיין דו קסטל, יקב בנימינה, יקב ססלוב (כפר סבא), יקב דלטון, יקב רקנאטי, יקב מרגלית ויקב תשבי הם מעכשיו גאוות תעשיית היין של ישראל.

היקף ייצוא היין הישראלי בשנת 2015 הגיע ל- 39 מיליון דולרים, עלייה של 6% לעומת שנת 2014 (לפי נתוני מכון היצוא הישראלי).

הכורמים הישראלים יכולים להיות גאים: באוקטובר 2016, הם עשו כותרות בכתב-העת האמריקני Wine Spectator המופץ ב- 40,000 עותקים, והוא בר-סמכא  בתחום: לרשימת הלהיטים שלו השפעה רבה על שוקי ארה”ב ואסיה. מדי שנה טועמים כתבי כתב-עת זה מעל 13,000 יינות ברחבי העולם, אותם הם מדרגים בסולם הערכה מ-0 עד 100.

על סמך טעימות אלה הם עורכים רשימה של 100 היינות הטובים ביותר המיוצרים ברחבי העולם. קים מרקוס, העורך הראשי של Wine Spectator, ביקר ב-31 יקבים ישראליים מהגולן עד לנגב. בסיכומו של דבר קיבלו  23 “קרו” (מונח צרפתי שפירושו מקומות גידול מסוימים) ציון של 90 מתוך 100. תוצאות מרשימות אלה מעניינות גם מפעילי תיירות, שמתחילים לפרסם ולקדם את “דרך היין” בישראל.

שוק היין הישראלי מייצג מיליארד (1,000,000,000) שקלים כאשר מדובר בייצור של 50 מיליון בקבוקים (מתוכם 10 מיליון מיץ ענבים), ורבע מהם מיוצאים לחו”ל.

מאחורי 40 מיליון בקבוקי יין המיוצרים בישראל מדי שנה ניצבים אמנים, אשר הוכשרו בישראל או בחו”ל, אוהבי מוצרי איכות ועומדים על משמר האותנטיות.

 

יין כשר: מהפכה בהתהוות

בעוד שעד לפני כשלושים שנים מבחר סוגי היינות הכשרים היה קטן, קיימים כיום כ- 3,500 יינות כשרים המופקים מטרוארים שונים ומזני גפנים שלא היו קיימים בעבר. מספר גורמים תרמו ותורמים למהפכה זו.

 

גם ליין, ארץ ישראל היא ארץ הבחירה

בישראל יש כיום מעל 600 יצרני יין, אשר מרביתם יינות כשרים.

שחקנים חדשים אלה בתעשיית היין, ש”תפסו פיקוד” ביקבי היין הגדולים והידועים כ”כרמל” או “ירדן”, או הקימו יקבי בוטיק חדשים, עברו הכשרה לתואר יינן בבתי הספר היוקרתיים ביותר ובאוניברסיטאות של בורדו או של קליפורניה.

לישראל יש היום את המסטר-יין (MW) שלה, תואר השמור לאליטה שנבחרה בדקדקנות, והוא ערן פיק, יינן יקב צרעה. כיום ניתן למצוא בישראל גם מבחר נאה של זני גפן-יין שיובאו לארץ ממקומות שונים בעולם ונקלטו כאן הודות לגיוון הגיאוגרפי ולתנאי מזג האוויר הנוחים לאיקלום מרבית זני גפן-היין, לרבות אלה ממדינות קרות, כמו ריזלינג או גוורצטראמינר. ישראל גם מאמצת מהטרוארים המסורתיים את כל תהליכי ייצור היין המסורתיים שלהם, משנה ומתאימה אותם כדי לייצר את היינות הטובים והנועזים ביותר. כך נמצא מקומות גידול גפני-יין שתהליכי ייצור היין בהם הם בסגנון  קליפורני, ספרדי, פורטוגזי, בורדלזי, סגנון מחוז שמפיין  או סגנונות העולם החדש. משנה לשנה עולה ההכרה ביינות הישראליים בתחרויות בינלאומיות.