קהל חובבי היין מעלה את הדרישות

קהל חובבי היין מעלה את הדרישות

ואז אנו עדים לתופעה של קהל מבין שדורש איכות, מה שכנראה עולה בקנה אחד עם החזרה לקיום מצוות הדת והכשרות, תופעה שיש לה השפעה רבה על ייצרני היין שנדרשים מעתה לייצר לא רק יין לטקסים דתיים ולימי חג, אלא בעיקר יינות למביני עניין להתענג עליהם מסביב לשולחן.

קהל זה, בעקבות חובבי יין אמריקנים נלהבים, דורש יין טוב, תמורה טובה לכסף, מבחר ואפילו תוויות יוקרתיות.

 

קהל של אניני טעם

כיום קיימים יינות כשרים כמעט בכל הטרוארים, בינהם: בצרפת, באיטליה, בספרד, בישראל ובארה”ב, אך גם בצ’ילה, בארגנטינה, באוסטרליה, בניו זילנד, בדרום אפריקה, בקנדה, בגרמניה, בשוויץ, בהונגריה , בקפריסין, בגאורגיה, באוקראינה, במרוקו ועוד. בכל קשת המחירים: מ- 2-3 אירו עד כמעט 400 אירו עבור בקבוק. ובכל מגוון סוגי הכשרויות.

תהליך זה שבו יש לקהל זכות ויכולת להביע ביקורת ולהשפיע, וכל חובב יין הופך לטועם מנוסה, מחייב את אנשי המקצוע להיות קשובים יותר לדעות הצרכנים ולהתחשב בדרישה שלהם לאיכות. לשמחתם של חובבי היין הם יכולים היום לגלות ולהעריך יינות גראן בורדו, שמפניה, קיאנטי, פורטו, , שאטונף דו פאפ, סאות’רן קומפורט ואפילו בוז’ולה נובו! ועוד תענוגות רבים אחרים איכותיים, וכולם כשרים.

 

תיירות יין בישראל

אחד היתרונות הגיאוגרפיים של הארץ המובטחת הוא מגוון רחב של סוגי קרקע ותנאי מיקרו אקלים המאפשרים גידול של מגוון סוגי גפן. קיימות, למעשה, כמאה חוות- יין הפרושות בעיקר בצפון ובמרכז הארץ, אך גם בדרום, מחוף הים ועד ליהודה ולשומרון. תיירות יין זאת מושכת יותר ויותר מביני עניין וסקרנים, במיוחד מאז שיינות ישראליים זוכים בפרסים בתחרויות בינלאומיות